• En kaliteli ürünler ile hizmet veriyoruz

  • Hizmet sağlayıcısıyız

Terrazzo Silim, Terrazzo Parlatma eski, yıpranmış, ağır şartlarda kullanılmış terrazzo zeminlerin uygun makina ve ekipmanlarla temizlenip eski parlaklığına ulaştırılması işlemidir. 

Beton Silimi ( parlatılması ) eski, yıpranmış, ağır şartlarda kullanılmış zeminlerde uygun makina ve ekipmanlarla temizlenmesi kirli görünümlü genellikle çeşitli boyalar, epoksi kaplamalar, dolgu malzemeleri ve beton yüzeylerin sırasıyla kazıma ve parlatma adımlarıyla aşındırılıp mermer ve granit parlaklığına ulaştırılması işlemidir. Betonun üzerinden bu kaplama ve dolgu malzemelerinin giderilmesine beton silimi ( parlatılması ) denmektedir.

Beton silimi ve parlatma işlemi kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir. Beton zemine çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz. Bu yüzden tamamen çevre dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilebilir.

 Beton Parlatma Uygulamasının Avantajları Nelerdir
1) Tek uygulamada betonun ömrü boyunca dayanıklılık sağlar.
2) Beton tozumalarını tamamen engellediği gibi beton zeminlerin nefes almasına da olanak verir. Nemin hapsetmesini engeller.
3) Yoğun ayak trafiği ve forklift, kamyon gibi ağır endüstriyel araçların üzerinden geçtiği zeminler için en dayanıklı, en uzun ömürlü ve en ucuz zemin seçeneğidir.
4) Yüzey mukavemeti çok yüksektir.
5) Diğer zemin kaplama alternatifleriyle kıyaslandığında bakım maliyeti en az olan zemin seçeneğidir. Beton bir kere parlatıldıktan sonra 5-10 sene sadece su ve paspas ile temizlenmesi yeterlidir. Çok uzun süreler sonra dışarıdan gelen kum ve benzeri abrasif maddeler yüzünden yüzeyde çok küçük çizikler oluşabilir. Bu çizikler parlaklığın ilk günkü mertebeden uzaklaşmasına sebep olabilir. Bu aşamada ise son 2-3 silim işlemi tekrarlandığında, beton ilk günkü parlaklığını geri kazanır.
6) Beton mekanik olarak elmaslarla bir kere parlatıldığında, herhangi bir kaplama malzemesi gibi soyulması veya kalkması söz konusu değildir.
7) Parlaklığını çok çok uzun süre korur. Parlatıldıktan sonra cila veya parlatıcı kimyasal kullanılmasına gerek yoktur.
8) Aşınmalara karşı çok dirençli olduğundan, kullanım ömrü en uzun zeminlerden tiplerinden biridir.
9) Yanmaya karşı tamamen dirençlidir.
10) Uygulaması çok kolaydır ve uygulama sırasında zemin kullanılmaya devam edilebilir. Örneğin bir fabrika, depo, otopark, veya büyük süpermarketlerin beton zeminleri parlatılırken, zemin kullanılmaya devam edilebilir.
11) Kokusuzdur ve uçucu organik bileşikler içermez.
12) Işığı yansıtma özelliği sayesinde aydınlatma masraflarını %40’a kadar azaltır.
13) Asit ve her türlü kimyasallara ve suya dayanıklıdır.

Whatsapp Whatsapp