• En kaliteli ürünler ile hizmet veriyoruz

  • Hizmet sağlayıcısıyız

Paledyen Silim, Paledyen Parlatma eski, yıpranmış, ağır şartlarda kullanılmış paledyen zeminlerin uygun makina ve ekipmanlarla temizlenip eski parlaklığına ulaştırılması işlemidir.

Paledyen Silimi ( parlatılması ) , Eski, yıpranmış, ağır şartlarda kullanılmış zeminlerde uygun makina ve ekipmanlarla temizlenmesi kirli görünümlü genellikle çeşitli boyalar, epoksi kaplamalar, dolgu malzemeleri ve Paledyen yüzeylerin sırasıyla kazıma ve parlatma adımlarıyla aşındırılıp mermer ve granit parlaklığına ulaştırılması işlemidir. Betonun üzerinden bu kaplama ve dolgu malzemelerinin giderilmesine Paledyen Parlatma denmektedir.

Paledyen silimi ve parlatma işlemi kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir. Beton zemine çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz. Bu yüzden tamamen çevre dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilebilir.

Paledyen Parlatma Uygulamasının Avantajları Nelerdir
1) Tek uygulamada betonun ömrü boyunca dayanıklılık sağlar.
2) Beton tozumalarını tamamen engellediği gibi paledyen zeminlerin nefes almasına da olanak verir. Nemin hapsetmesini engeller.
3) Paledyen mekanik olarak elmaslarla bir kere parlatıldığında, herhangi bir kaplama malzemesi gibi soyulması veya kalkması söz konusu değildir.
4) Parlaklığını çok çok uzun süre korur. Parlatıldıktan sonra cila veya parlatıcı kimyasal kullanılmasına gerek yoktur.
5) Uygulaması çok kolaydır ve uygulama sırasında zemin kullanılmaya devam edilebilir. Örneğin bir fabrika, depo, otopark, veya büyük süpermarketlerin paledyen zeminleri parlatılırken, zemin kullanılmaya devam edilebilir.
6) Kokusuzdur ve uçucu organik bileşikler içermez.
7) Işığı yansıtma özelliği sayesinde aydınlatma masraflarını %40’a kadar azaltır.


Lolan_Whatsapp Whatsapp