• En kaliteli ürünler ile hizmet veriyoruz

  • Hizmet sağlayıcısıyız

Yerinde Dökme Desenli Mozaik (Terrazzo)

Yerinde Dökme Desenli Mozaik 

İç ve dış alanlarda yer kaplaması olarak kullanılabildiği gibi tezgah, masa tablası, merdiven basamakları, park ve bahçe mobilyalarında da uygulanabilir.

Bileşenleri doğal ürünlerden oluşur. Düz ve desenli olarak kullanılabilir. Renk ve desende sonsuz sayıda seçeneğe uygundur. Renklerini ve içindeki agregasını düzenleyerek zeminler bir sanat eserine dönüştürülebilir.

Tasarımları zemin kaplamasına uygulamak için alüminyum yada pirinç çıta şeritlerden faydalanılır. Bu şeritler tasarıma uygun şekillerde bükülerek zemine monte edilirler. Şeritler, mekanik strese dayanım açısından asgari 2mm et kalınlığında olmalıdır. Dökme mozaik (terrazzo) derzli bir yapısı olmadığından uygulandığı alanlarda bütünlük sağlar. Özellikle düz ve geniş alanların arandığı Otel lobileri, ofis , restaurant, hijyen gerektiren fabrikalar ve dekoratif zemin uygulaması arzu edilen tüm açık ve kapalı alanlar için uygundur.

Yerinde Dökme Desenli Mozaik   Yerinde Dökme Desenli Mozaik

Dökme mozaik (terrazzo) uygulaması yapıldıktan sonra hava şartlarına göre 24 – 72 saat arası kuruması için beklenir. Ürünün kuruduğu kontrol edildikten sonra uygulama ekipleri, silim makinalarıyla zemin üzerinden 4mm traşlarlar. Daha sonra farklı elmas uçlarla ince silim işlemi gerçekleştirilir. Bu silimde de yaklaşık 0,5mm traşlanarak nihai görünüm elde edilir. Bu uygulama ıslak olarak uygulanmaktadır. Bu nedenle bu uygulama esnasında endüstriyel tip elektrikli süpürgeler kullanılır ve su sızıntı asgari düzeye indirilir. Traşlama ve silme işlemleri sonrasında zemin üzerine parlatıcı uygulanır. Böylelikle yapılan tasarımın çok daha güzel ve canlı görünmesi sağlınmış olur.

Teknik Özellikler

• İnsan sağlığına ve çevreye zararlı hiçbir öğe içermez.
• Sağlam, uzun ömürlü, sağlıklı ve güzeldir.
• Alüminyum, pirinç gibi metaller kullanılarak veya çıtalama yöntemi ile soğuk derz oluşturularak uygulanabilir.
• Zeminin kullanım amacına uygun bir tekstür verilebilir.
• Yerinde dökme mozaik yüzeyler isteğe göre mat, yarı mat, parlak, honlanmış, fırçalanmış vb. dokularda sonlandırılabilir.
• Derz sorunu olmadığı için birçok yer kaplama ürününden çok daha avantajlıdır.

Yerinde Dökme Desenli Mozaik Uygulama Alanları

Konutlarda, ticari ve turizm yapılarında, kamu binalarında, okullarda, hastanelerde, kent meydanlarında, yürüme yollarında ve parklarda sorunsuzca kullanılabilir.

Yerinde Dökme Desenli Mozaik (Terrazzo) Galeri

Lolan_Whatsapp Whatsapp